navigace novinky o seriálu postavy epizody titulky quahog fórum
Quahog
Quahog
Quahog je imaginární město, ve kterém se odehrává děj seriálu. Leží v provincii Rhode Island, USA.

historie
Město bylo založeno Mylesem "Chatterbox" Musketem. To byl námořník z New Yorku, který byl z lodi hozen přes palubu za "vyjádření svých názorů". Podle legendy, ho zachránila magická škeble a odnesla ho na břeh. Tam Musket založil město Quahog. Škeble ho potom opustila, protože ji Musket chtěl zabít. Musket už nikdy nepromluvil a později zemřel na kombinaci tuberkulózy a tomahawku v hlavě. Tato událost se každý rok oslavuje jako "Quahog clam festival" (škeblový festival).

název Quahog
Quahog je jedlá škeble (česky "Zaděnka jedlá"). Město se tak jmenuje, právě proto, že bylo založeno škeblí. Volba jména "Quahog" je pravděpodobně inspirována skutečným městem "Quonochontaug", Rhode Island.
Spooner Street
Spooner Street
Spooner Street je ulice, nacházející se západně od centra města Quahog. Ulice poblíž Spooner Street se jmenuje "McFar Lane" na počest tvůrce Family Guy "Setha MacFarlana". V této ulici dům č.31(Griffinovi) technicky nepatří na území USA, ale je to samostatný stát "Petoria".

Žijí zde např.

č.29 - Glenn Quagmire a několik jeho asijských přítelkyň (dříve Joan Quagmire)

č.30 - Brownovi - Clevelend (dříve Loretta a Clevelend jr.)

č.31 - Griffinovi - Peter, Lois, Chris, Meg, Stewie a Brian

č.33 - Swansonovi - Joe, Bonnie a Kevin

č.37 - Herbert a jeho pes Jesse
Opilá škeble
Opilá škeble
Opilá škeble je místní bar, patřící hostinskému Horáci a nalévá se tu pivo z pivovaru Pawtucket Patriot.

Mezi nejčastější "štamgasty" patří Peter, Joe, Clevelend, Quegmire a Brian. Brian zde ale před pivem dává přednost martini.
radnice
Radnice
Zde pracuje potrhlý starosta Adam West a stojí zde socha Peterova předka Knowme Griffina.
Petoria
Petoria
V epizodě 02x18 Peter náhodně zjistí, že jeho pozemek není technicky součástí USA. Prohlásí se za prezidenta nezávislého státu Petoria. Petoria podnikla teritoriální expanzi směrem k bazénu Joe Swansona. Peter také pořádal hostinu pro světové diktátory včetně Saddama Husseina a Slobodana Miloševiče. Peter byl ale donucel se vzdát USA a Petoria se stala součástí Spojených států.

Správa Petorie:
Peter Griffin: prezident
Lois Griffinová: první dáma
Stewie Griffin: prezident výkalů
Chris Griffin: hlava vesmírného programu
Meg Griffinová: nikdo!
Buddy Cianci Junior High School
Buddy Cianci Junior High School
Buddy Cianci Junior High School je škola, kterou navštěvoval Chris Griffin a Jake Tucker. Škola je pojmenována po usvědčeném kriminálníkovi a bývalém starostovi Rhode Islandu, Buddy Cianciovi.
James Woods Regional High School
James Woods Regional High School
James Woods Regional High School je škola, kterou navštěvuje Meg, Chris, Neil Goldman a Kevin Swanson. Je pojmenována po herci Jamesi Woodsovi.
Happy-Go-Lucky Toy Company
Happy-Go-Lucky Toy Company
Happy-Go-Lucky je továrna na hračky, patřící Jonathanu Weedovi. Dříve zde pracoval Peter na montážní lince a jako bezpečnostní technik. V jedné epizodě tu také pracoval Peterův otec Francis Griffin, ale kvůli jeho pracovnímu nasazení málem většinu pracovníků "upracoval" k smrti. Když majitel továrny zemřel, když byl u Griffinů na večeři, továrna byla zbořena a místo ní postaveno letiště.

Pokud není uvedeno jinak, pak veškerý obsah těchto stránek, vytvořený týmem FamilyGuy.cz a jeho dalšími spolupracovníky, podléhá licenci Creative Commons Attribution - NonCommercial - ShareAlike verze 3.0.