navigace novinky o seriálu postavy epizody titulky quahog fórum
Nesedí mi číslovaní!? (Alternativní číslování)

Problém s číslováním je dosti matoucí, i když je v podstatě jednoduchý. Existují dvě verze číslování, jedna podle které má čtvrtá série deset dílů a druhá verze podle které má dílů 27+(3 jako film), v prvním případě je rozděleno oněch 27 dílů na dvě série na 4. a 5. Na starém webu bylo zavedeno číslování které uznávalo čtvrtou sérii s deseti díly. Ale v poslední série bez vyjímky obsahovala ripy které byly číslovány jako šestá série a tak se na novém webu přešlo, snad ku lepší přehlednosti, na číslování se šesti sériemi.
Odkud a jak se berou na svět titulky?

Až do šesté série se titulky běžně a jednoduše, prostě překládaly z anglických předloh. Ovšem během šesté, zatím, poslední série se tvůrci ANG titulků dosti opozďovali a tak jsem se rozhodl vykročit neprobádanou cestou a začít tvořit titulky kompletně. Takže nyní jsou titulky na FG zcela kompletně načasované a z odposlechu přeložené pouze námi. Nemám nic proti dobrovolným korekcím samozřejmě naopak, ale pokud nějakou úpravu na titulcích uděláte pošlete je prosím zase na tento web, jelikož načasovat a přeložit tyto titulky je časově a psychycky dosti náročná činnost a tak z toho nejsem zrovna nadšen když si někdo udělá korekci titulků a vloží je na titulky.com nebo jinam jako své dílo.
Co to znamená KOR?

Jelikož se titulky překládájí z odposlechu často se stane, že překladatel nemá zcela jistotu zda je výraz správně pochopen nebo co věta vůbec znamená. V tom případě se na místo titulku napíše KOR a když se pak provádí korekce stačí si dát hledat "KOR" a opravit exponovaná místa.
Nemůžete si vzpomenout jakou epizodu vlastně hledáte?

Často se stane, že si člověk vzpomene na nějaký geg nebo na část epizody, která se mu líbila, ale už netuší která by to mohla být. K nalezení můžete použít jedna kompletní balík fotek z epizod (jde o jednu fotku na epizodu, resp. pouze sesbírané fotky ze seznamu epizod) a zkusit najít. A nebo kompletní balík popisků epizod (to samé jako u obrázků, akorát jsou zde v jednom kuse všechny popisky epizod pro snadné text vyhledávání). A nebo se nakonec zeptat na knize či ve fóru.
Kde sehnat nejnovější díly?


rar
Otázku, kterou si většina z vás asi už párkrát položila. Občas pomohl pan Google, ale každopádně od teď budete mít možnost si cestu za novými díly seriálů Family Guy, American Dad! a The Cleveland Show značně ulehčit. Stačí pokud využijete naší nové služby a vložíte svůj email zde (Odkaz na stránku naleznete v menu Multimedia). A na ten vám každé pondělní ráno, kdy vyjdou nějaké nové díly přijde email s linky na stáhnutí (RapidShare případně i CZshare).

Pokud není uvedeno jinak, pak veškerý obsah těchto stránek, vytvořený týmem FamilyGuy.cz a jeho dalšími spolupracovníky, podléhá licenci Creative Commons Attribution - NonCommercial - ShareAlike verze 3.0.